Wywóz odpadów, czyli prosty sposób na porządki po remoncie

Każdy, kto remontował mieszkanie lub dom, wie jak ciężko jest potem posprzątać. Usunięcie odpadów sprawia sporo problemów oraz dylematów. Jak dobrze zagospodarować rozbite kafelki, stare plastikowe rury i resztki cegieł? Co zrobić z rzeczami, których nikt już nie chce? To nie musi być trudne!

Poprawne zagospodarowanie odpadów

Wszystkie śmieci, jakie produkujemy w gospodarstwach domowych mają swój charakter, o którym musimy pamiętać, aby je poprawnie zagospodarować. Konieczna jest selekcja odpadów już na pierwszym etapie gospodarowania nimi, czyli w warunkach domowych. Nie można wrzucić wszystkiego w jeden kontener i nie przejmować się, co będzie działo się dalej. To podejście nieekologiczne i bardzo mało ekonomiczne.
Jeżeli sprzątamy po remoncie mieszkania to koniecznie, powinniśmy zamówić wywóz odpadów oraz osobno wywóz gruzu. To dwa osobne kontenery na dwa zupełnie różne rodzaje odpadów, które na wysypisku czeka zupełnie inny los.

Klin – wywóz odpadów warszawa tanio!

Sprawdź ofertę firmy klin, specjalizującej się w wywozie śmieci i gruzu w Warszawie i okolicznych miejscowościach

Ceny wywozu odpadów

Warto też zwrócić uwagę na to, że cena wywozu gruzu jest niższa niż wywozu odpadów mieszanych. Najlepiej, więc zadbać o odpowiednią segregację odpadów i nie przepłacać. Różnica w cenie pochodzi stąd, że czysty gruz może od razu trafić do recyklingu. Rozdziela się go na różne frakcje oraz rodzaje, ale jest do dużo szybsze i prostsze niż w wypadku odpadów zmieszanych. Odpady z gruzu nigdy nie kończą na wysypisku, ale zostają wykorzystane do budowy chodników, ulic, fundamentów. Mają szerokie zastosowanie, stąd atrakcyjna cena ich wywozu.
Inaczej ma się sprawa z odpadami zmieszanymi. Po trafieniu na wysypisku śmieci muszą być sortowane, co jest czasochłonne i generuje wysokie koszty, bo najczęściej przeprowadza się je ręcznie. Tylko część odpadów może być skierowana do recyklingu. Reszta, niestety trafia na pryzmę składowiska, na której już pozostanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *